Przedszkole Międzynarodowe

15 LUT 2021
Przedszkole „Domino” to miejsce, które od lat łączy wiele kultur i narodowości. Pozdrawiamy byłych i obecnych przedszkolaków z Tunezji, Chin, Francji, Ukrainy, Włoch, Szwecji, Portugalii i Anglii. Tym razem do naszego grona dołączyła ciocia Mariia, która pochodzi z Ukrainy. Dzieci są zafascynowane opowieściami o kulturze ukraińskiej.
"Domino" kindergarten is a place that has been combining many cultures and nationalities for years. We salute former and current preschoolers from Tunisia, China, France, Ukraine, Italy, Sweden, Portugal and England. This time, Aunt Mariia, who comes from Ukraine, has joined our group. Children are fascinated by stories about Ukrainian culture. With this photo we want to remind you that with us every child can feel at home.
powróć